Aktualności

Piąta edycja akcji #sadziMY odbędzie się 2 i 3 października. Na wielkie narodowe sadzenie drzew w roku poprzedzającym stulecie istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali milion sadzonek. Będzie je można otrzymać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.

Wydarzenia

Konkurs Fotograficzny o nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego

Sprzedaż drewna, choinek i sadzonek

Tutaj dowiesz się jakie są możliwości zakupu drewna w Nadleśnictwie, zdobędziesz niezbędne dane oraz kontakty.W zakładce tej znajdziesz też informację na temat dostępności sadzonek. W sezonie świątecznym pojawi się również wiadomość o sprzedaży choinek.

Zagrożenie pożarowe

Pożary to najpoważniejsze zagrożenie dla naszych lasów. Niesie za sobą ogromne straty ekologiczne, finansowe, a także zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi mieszkających w bezpośrednim sąsiedztwie lasu jak również korzystających z niego podczas aktywnego wypoczynku. Co roku w Polsce lasy płoną tysiące razy. Sprawdź zagrożenie pożarowe w swojej okolicy.

Zakazy wstępu do lasu

Wstęp do lasów w Polsce jest wolny. Gospodarzami lasu są leśnicy, istnieje także specjalna wydzielona służba –Straż Leśna, której celem jest ochrona lasu przed zniszczeniem. W lesie tak jak w każdym innym miejscu należy pamiętać o właściwym zachowaniu. Sprawdź co ci wolno a czego nie wolno robić w lesie.