Lasy nadleśnictwa

Nadleśnictwo Pniewy jest jedną z 25 jednostek podlegających Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Pod zarządem Nadleśnictwa Pniewy znajduje się prawie 15 tysięcy ha lasów. Oprócz tego tutejsi leśnicy opiekują się lasami prywatnymi, których powierzchnia wynosi około 850 ha.

Lasy regionu

Nadleśnictwa należące do RDLP w Poznaniu zarządzają majątkiem Skarbu Państwa na powierzchni 440 351,96 ha, w tym lasy zajmują 419 650,83 ha

Polskie lasy

Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o powierzchnię lasów. Zajmują one 29,2 proc. terytorium kraju, rosną na obszarze 9,1 mln ha. Zdecydowana większość to lasy państwowe, z czego prawie 7,6 mln ha zarządzane jest przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

Mapy lasów

Chcesz sprawdzić dokładną lokalizację nadleśnictwa Pniewy? A może szukasz szlaków turystycznych, rowerowych, konnych przebiegających przez pniewskie lasy? Chcesz spędzić z rodziną sobotę w lesie, ale nie możesz znaleźć odpowiedniego miejsca? Zapoznaj się z interaktywną mapą lasów w Twojej okolicy.

PGL Lasy Państwowe

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa, obchodząca w tym roku 90-lecie istnienia.