Lasy nadleśnictwa

Nadleśnictwo Pniewy jest jedną z 25 jednostek podlegających Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu. Pod zarządem Nadleśnictwa Pniewy znajduje się prawie 15 tysięcy ha lasów. Oprócz tego tutejsi leśnicy opiekują się lasami prywatnymi, których powierzchnia wynosi około 850 ha.

Polskie lasy

Polska jest w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o powierzchnię lasów. Zajmują one 29,2 proc. terytorium kraju, rosną na obszarze 9,1 mln ha. Zdecydowana większość to lasy państwowe, z czego prawie 7,6 mln ha zarządzane jest przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.

Mapy lasów

Chcesz sprawdzić dokładną lokalizację nadleśnictwa Pniewy? A może szukasz szlaków turystycznych, rowerowych, konnych przebiegających przez pniewskie lasy? Chcesz spędzić z rodziną sobotę w lesie, ale nie możesz znaleźć odpowiedniego miejsca? Zapoznaj się z interaktywną mapą lasów w Twojej okolicy.

PGL Lasy Państwowe

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe to największa w Unii Europejskiej organizacja zarządzająca lasami należącymi do Skarbu Państwa, obchodząca w tym roku 90-lecie istnienia.