Lista aktualności Lista aktualności

ZAPRASZAMY DO ZAKUPU OPAŁU

Nie trać czasu, wykorzystaj wolny czas i już dziś przygotuj się do zimy.

   Gorąco zachęcamy do zakupu drewna opalowego już dziś. Z dniem 1 lipca wchodzą w życie nowe przepisy podatkowe dotyczące klasyfikacji towarów i usług . Wzrośnie wartość podatku VAT na drewno opałowe, co za tym idzie zmianie mogą ulec także jego ceny. Dołożymy wszelkich starań, aby podwyżka nie była mocno odczuwalna dla klienta, niemniej jednak nie warto czekać i lepiej już dziś zaopatrzyć się w paliwo na chłodne, zimowe wieczory.

 

  

   Tym którym nasuwają się wątpliwości czy w dobie zmian klimatycznych i coraz większej emisji dwutlenku węgla do atmosfery, spalanie drewna jest „eko” spieszymy z wyjaśnieniem, że owszem, jak najbardziej jest, przy zachowaniu odpowiednich zasad. Przede wszystkim palić należy drewnem suchym, utrzymując wysoką temperaturę spalania. Współcześnie ważnym aspektem ekologicznym jest to, że spalanie drewna w nikłym stopniu narusza bilans dwutlenku węgla w naturalnym obiegu tego gazu – można przyjąć, że ilość dwutlenku węgla wydzielanego w czasie spalania drewna jest równa ilości gazu przyswojonego w procesie wzrostu rośliny. Nie bez znaczenia jest też gatunek drewna, który wybieramy.  Od tego zależy wartość opałowa drewna, czyli ilość zawartej w nim energii, którą można uwolnić w procesie spalania. Większą wartością opałową charakteryzuje się surowiec pozyskany z drzew liściastych, takich jak grab, buk czy dąb. Drewno jest wyjątkowym surowcem naturalnym poieważ oprócz wartości opałowej, posiada 30 000 innych zastosowań a do tego jest w pełni odnawialny. Z wielką troską leśnicy dbają o to, aby nie zabrakło go naszym przyszłym pokoleniom.


W arkana właściwego sezonowania oraz to jakim gatunkiem najlepiej opalać dom wprowadzi Państwa poniższy film.
 

 

Jak kupić drewno w naszym nadleśnictwie?

Zakupu można dokonać bezpośrednio w leśnictwie (kontakty do poszczególnych leśnictw) lub biurze nadleśnictwa Pniewy.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem 61 29 36 420, lub na skrzynkę mailową pniewy@poznan.lasy.gov.pl. Koledzy i koleżanki z działu sprzedaży pomogą oraz doradzą. Oferujemy sprzedaż bezgotówkową, przelewem na konto bankowe, lub zapłata kartą bezpośrednio w biurze Nadleśnictwa , na ulicy Turowskiej 1 w Pniewach.

CENNIK NA DREWNO DETALICZNY

Jak kupić drewno z lasów (film)

 

Jak kupić drewno z lasów?