Lista aktualności Lista aktualności

Nabór na wolne stanowisko pracy - zastępstwo

Nadleśnictwo Pniewy ogłasza nabór zewnętrzny na wolne stanowisko pracy.

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Pniewy

ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy:

podleśniczy – na zastępstwo

(nabór zewnętrzny)

  1. Organizator naboru:

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Pniewy,

ul. Turowska 1, 62-045 Pniewy;

tel.: 61 29 10  559,

e-mail: pniewy@poznan.lasy.gov.pl

  1. Tryb prowadzenia naboru:
    1. Nabór prowadzony jest na podstawie „Regulamin naboru na wolne stanowiska pracy
      w jednostkach organizacyjnych RDLP w Poznaniu” stanowiący załącznik do Zarządzenia nr 21 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu z dnia 1 lipca 2021 roku, zn. spr. DO.1101.51.2021 oraz Zarządzenie nr 30 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu z dnia 6 sierpnia 2021 roku, zn. spr.: DO.1101.51.2021.

  1. Minimalne wymagania kwalifikacyjne:
    1.  Wykształcenie średnie leśne.

  1. Wymagania fakultatywne:
  1. Wykształcenie wyższe.
  2. Ukończony z wynikiem pozytywnym staż pracy w jednostkach organizacyjnych Lasów Państwowych.
  3. Znajomość przepisów prawa leśnego, instrukcji i norm z zakresu pracy na stanowisku podleśniczego oraz doświadczenie w pracy w obszarze gospodarki leśnej
    w szczególności w ramach zatrudnienia w zakładach usług leśnych.
  4. Prawo jazdy kategorii B i gotowość do wykorzystywania samochodu prywatnego do celów służbowych.
  5. Znajomość obsługi komputera i oprogramowania MS Office.
  6. Umiejętność obsługi rejestratora leśniczego oraz Systemu Informatycznego Lasów Państwowych (SILP).
  1. Pożądane cechy osobowości:
  1. Komunikatywność, umiejętność pracy w zespole oraz wysoka kultura osobista.
  2. Sumienność, dokładność i rzetelność podczas wykonywania obowiązków służbowych.
  1. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku:
  1. Ochrona granic leśnictwa, znaków granicznych i geodezyjnych, tablic ostrzegawczych
    i informatycznych oraz ochrona lasu przed szkodnictwem.
  2. Wykonuje wszystkie czynności techniczno- gospodarcze, administracyjne i ochronne, mające na celu realizację zadań ustalonych dla leśnictwa, ochronę zasobów leśnych
    i innego majątku według poleceń, wskazówek i instruktażu leśniczego lub z własnej inicjatywy, zgodnie z instrukcjami oraz zasadami obowiązującymi w Lasach Państwowych.
  3. Dokonuje obmiarów robót i odbiórki drewna, wydaje drewno oraz sporządza stosowną dokumentację.
  4. Sprawuje nadzór nad przebiegiem prac gospodarczo - leśnych wykonywanych przez zleceniobiorców i przydzielonych pracowników ze szczególnym zwróceniem uwagi na: prawidłowość organizacji prac, przeprowadzenie instruktażu pracowników przed przystąpieniem do wykonywania robót, efektywne wykorzystanie czasu pracy, przestrzeganie obowiązujących instrukcji technologicznych i technicznych, bezpieczeństwa pracy oraz jakości robót.
  5. Prowadzi działania w zakresie edukacji leśnej społeczeństwa.

  1. Oferujemy:
  1. Zatrudnienie na umowę o pracę w celu zastępstwa nieobecnego pracownika.
  2. Zatrudnienie w pełnym wymiarze czasu pracy na stanowisku podleśniczego.
  3. Miejscem wykonywania pracy będzie teren wyznaczonego leśnictwa w Nadleśnictwie Pniewy.
  4. Wynagrodzenie zgodne z zasadami przyjętymi w Ponadzakładowym Układzie Zbiorowym Pracy dla Pracowników Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe oraz Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 14 stycznia 2003 r.,
    w sprawie stanowisk, stopni służbowych oraz zasad wynagradzania w Służbie Leśnej.
  5. Przewidywany termin rozpoczęcia pracy: kwiecień/maj 2022 r.

  1. Wymagane dokumenty:
  1. CV z listem motywacyjnym wraz z danymi kontaktowymi opatrzony własnoręcznym, czytelnym podpisem.
  2. Kserokopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie oraz kwalifikacje
    i doświadczenie zawodowe, opatrzone
    klauzulą „Za zgodność z oryginałem” oraz własnoręcznym, czytelnym podpisem (oryginały do wglądu podczas rozmowy kwalifikacyjnej).
  3. Kserokopie świadectw pracy oraz oświadczenie kandydata o zatrudnieniu w przypadku pozostawania kandydata w stosunku pracy - opatrzone klauzulą „Za zgodność z oryginałem” oraz własnoręcznym, czytelnym podpisem.
  4. Oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną i zgodą na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby niezbędne do realizacji procesu naboru na ww. stanowisko pracy (Załącznik nr 1).
  5. Oświadczenie kandydata, że nie był karany sądownie za przestępstwo z chęci zysku lub innych niskich pobudek, posiada obywatelstwo polskie oraz korzysta z pełni praw publicznych (Załącznik nr 2).
  6. Kwestionariusz osobowy kandydata na pracownika Lasów Państwowych opatrzony własnoręcznym podpisem (Załącznik nr 3).
  1. Termin i sposób składania ofert:
  1. Oferty należy składać do 06.04.2022 roku - do godziny 14:00.
  2. Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w wersji papierowej w zamkniętych kopertach z dopiskiem: „Nabór zewnętrzny na zastępstwo podleśniczego” przesyłając na adres: Nadleśnictwo Pniewy, ul. Turowska 1, 62-045 Pniewy lub osobiście
    w sekretariacie Nadleśnictwa Pniewy.

       Oferty przesłane mailem nie będą uwzględniane.

  1. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane i zostaną zwrócone bez otwierania (decyduje data wpływu).

  1. Informacje dodatkowe:
  1. Do zatrudnienia na stanowisku podleśniczego konieczne jest spełnienie warunków do zatrudnienia w Służbie Leśnej, o których mowa w art. 45 ust. 2 pkt 1-5 i pkt 7-8 Ustawy o lasach z dnia 28 września 1991 r. (tekst jednolity, Dz.U.2021 poz.1275) oraz uzyskania zaświadczenia potwierdzającego zdanie egzaminu warunkującego nadanie stopnia służbowego po raz pierwszy, o którym mowa w par. 6 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 14 stycznia 2003 r. w sprawie stanowisk, stopni służbowych oraz zasad wynagradzania w Służbie Leśnej.
  2. W przypadku braku zaświadczenia o zdanym egzaminie do Służby Leśnej, wyłoniony kandydat do czasu zdania egzaminu zostanie zatrudniony na stanowisku instruktora technicznego.
  3. W przypadku zakwalifikowania do dalszego etapu rekrutacji, wyłonieni kandydaci
    o terminie rozmowy kwalifikacyjnej zostaną
    powiadomieni telefonicznie, pocztą elektroniczną lub pocztą tradycyjną.
  4. Do udzielania informacji w sprawie naboru upoważniona jest Pani Marta Gendera- specjalista ds. pracowniczych, tel. 61 29 36 441, w dni robocze, w godzinach 7:00-14:00.
  5. Dokumenty aplikacyjne osób niezakwalifikowanych do dalszego etapu zostaną odesłane pocztą lub trwale usunięte w terminie do 14 dni od zakończenia postępowania rekrutacyjnego.
  6. Na podstawie art. 13 ust. 1 i ust. 2 oraz art. 14 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r., w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej ,,RODO”),  Nadleśnictwo Pniewy w załączniku nr 1 zamieszcza klauzulę informacyjną o postępowaniu z danymi osobowymi uzyskanymi na potrzeby rekrutacji.

      Nadleśniczy Nadleśnictwa Pniewy może unieważnić nabór na każdym etapie postępowania bez podania przyczyny.

Załączniki:

  1. Oświadczenie o zapoznaniu się z klauzulą informacyjną oraz wyrażenie zgody na przetwarzanie   danych osobowych na potrzeby niezbędne do realizacji procesu naboru.

   2. Oświadczenie kandydata, że nie był karany sądownie za przestępstwo z chęci zysku lub  innych niskich pobudek, posiada obywatelstwo polskie oraz korzysta z pełni praw publicznych

   3. Kwestionariusz osobowy kandydata na pracownika Lasów Państwowych.