Lista aktualności Lista aktualności

#sprzątaMY za nami

Setki worków pełnych najprzeróżniejszych odpadów, satysfakcja z dobrze wykonanej pracy oraz czysty las.

To wynik ogólnopolskiej akcji sprzątania lasów #sprzątaMY pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Blisko 200 osób w różnych częściach naszego nadleśnictwa sprzątało razem z nami. Koźle, Żydowskie Góry, Kaźmierz a także Lwówek, to miejsca, z których wyruszyły grupy uzbrojone w rękawice, worki i dobry humor. Choćbyśmy chcieli by było inaczej, uzbieraliśmy sporo odpadków. Puste butelki, opakowania po słodyczach oraz torebki foliowe, stanowiły większość w naszych workach. Trafiały się również zużyte opony oraz sprzęty AGD. Pokazuje to skalę problemu z jakim borykamy się na co dzień w lasach. Mimo ogromnych nakładów jakie ponosimy na sprzątanie lasów, śmieci wciąż przybywa.

Akcja #sprzątaMY pokazała nam, że nie jesteśmy w tej walce sami. Gorąco dziękujemy wszystkim chętnym, którzy byli z nami tego dnia. Szczególne podziękowania kierujemy do KS Wolf Team,  Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP Chraplewo, Szkół Podstawowych w Kaźmierzu i Pniewach oraz Stowarzyszenia Kaźmierz, za to, że zawsze z nami są i pomagają nam dbać o nasze lasy nie tylko podczas takich akcji.  

20 września, we wszystkich nadleśnictwach w Polsce odbyły się podobne akcje. Mocno wierzymy w to, że tego rodzaju spotkania w lesie pomogą nam w propagowaniu odpowiedzialności za nasze wspólne dobro jakim są lasy, a także w kształtowaniu właściwych postaw wobec przyrody.